Kategorie
Uncategorized

Czarne Wesele- czy na pewno jest skuteczne?

Rytuał Czarnego Wesela nawiązują do mitologii słowiańskiej, są stosowane także teraz. Mimo tego wiele wróżek, magów podważa sens stosowania tego typu zaklęć, uważając, że choćby rytuały egipskie, czy spętania miłosne mają znacznie większą moc. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż nie do końca znana jest geneza czarnych wesel. To znaczy, wiadomo że wzięły się z kultury słowiańskiej, ale nie wiadomo czy były to zaklęcia bezpośrednio powiązane z miłością, czy były wykonywane przy innych obrzędach. Rytualiści, którzy chcieli próbować takich rytuałów mieli problem z doborem właściwych rekwizytów do odprawienia rytuałów, a jak wiadomo te rekwizyty muszą jak najbardziej odzwierciedlać te które były używane przez naszych przodków. Z takich powodów, wielu rytualistów zrezygnowała z odprawiania rytuałów Czarnego Wesele, skupiając się na innych, pewniejszych rytuałach.

A jakie jest moje zdanie? Na pewno najwięcej zależy od odprawiającego rytuał, jeśli jest to człowiek z doświadczeniem, mag, zajmujący się rytuałami od wielu lat, to z pewnością istnieje szansa, że taki rytuał zadziała. Ale na pewno rytuały egipskie, Wiccański itd są ogólnie bardziej skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *